Bez kategorii

Dlaczego pojawia się łysienie?

Nie ma wątpliwości, że włosy są tym, co dodaje nam urody. Odnosi się do zarówno do pań, jak i panów. Wpływają na naszą pewność siebie, są sposobem na wyrażenie siebie. Normą jest utrata od stu do stu pięćdziesięciu włosów przez dwadzieścia cztery godziny. Nie trzeba się tym przejmować. Kiedy jednak zauważymy, że włosów wypada znacznie więcej, mamy powód do zmartwień. Może być bowiem tak, że rozpoczął się właśnie proces łysienia. Czym jest łysienie? Dlaczego do niego dochodzi? Czy są sposoby, aby je zatrzymać? Na te i inne pytania spróbujemy poszukać odpowiedzi – https://www.e-lysienie.pl/ .

Problem niezależny od płci i wieku
Łysienie to po prostu wypadanie włosów. Dolegliwość ta występuje dzisiaj coraz częściej. Wbrew obiegowej opinii nie jest to problem będący domeną mężczyzn. Z łysieniem zmagają się także przedstawicielki płci pięknej, a nawet dzieci. Może ono przebiegać okresowo, długoterminowo bądź mieć charakter trwały. Nierzadko łysienie prowadzi do trwałej utraty wszystkich włosów albo na pewnej powierzchni skóry głowy, albo na całej jej powierzchni. Łysienie pociąga za sobą zdecydowanie większe konsekwencje niż tylko te natury estetycznej.

Jak utrata włosów na nas wpływa?
Mówiąc o łysieniu, koniecznie musimy wspomnieć, że jest to poważny problem mający wpływ nie tylko na to, jak wyglądamy. Utrata włosów odbija się bardzo silnie na poczuciu własnej wartości. Sprawia, że nasza samoocenna bardzo często zostaje drastycznie obniżona. Taka drastyczna zmiana wyglądu prowadzi często do wycofywania się z kontaktów społecznych, izolowania się. Wiele osób decyduje się nawet na porzucenie pracy. Osoby łysiejące wystrzegają się spotkań z przyjaciółmi, wystrzegają się wychodzenia z domu nawet w tak prozaicznych sprawach, jak zrobienie zakupów. Dlatego tak istotne jest, aby w porę zauważyć problem i zacząć reagować wtedy, kiedy leczenie może jeszcze pomóc.

Dlaczego łysiejemy?
Specjaliści zgodnie twierdzą, że ciężko wskazać jedną przyczynę utraty włosów. Bardzo często za utratą włosów stoją takie problemy, jak:
-niedostateczna ilość witaminy D3 w organizmie;
-niedobory ferrytyny;
-niedobory kwasu foliowego.
Łysienie jest problemem atakującym często osoby cierpiące na choroby tarczycy (tak niedoczynność, jak i nadczynność, a także choroby autoimmunologiczne gruczołu tarczycowego). Do znacznej utraty włosów może doprowadzić mocny stres, przegrzanie i wychłodzenie organizmu. Specyficzną odmianą łysienia jest łysienie androgenowe, które wbrew pozorom nie dotyka tylko mężczyzn. Związane jest ono ze zbyt dużą reaktywnością receptorów androgenowych znajdujących się  przy mieszkach włosowych. Ten typ łysienia ma najczęściej podłoże genetyczne. Niestety, nie można go wyleczyć. Należy jednak pamiętać, że stosowane leczenie może znacznie spowolnić postęp choroby.

Co robić, aby powstrzymać problem?
Wyróżnia się dwa rodzaje łysienia: androgenowe oraz telegenowe. Należy pamiętać, że każde z nich wymaga zastosowania innego leczenia. Preparaty, które kupić można bez recepty mogą pomagać w jednym typie łysienia, a szkodzić w drugim, powodując nasilenie wypadania włosów. Dlatego tak ważne jest, by leczenie było ustalone indywidualnie ze specjalistą. Tylko właściwie postawiona diagnoza oraz odpowiednio dobrane środki pozwalają mieć nadzieję na osiągnięcie sukcesu w leczeniu. Zabiegiem, który daje naprawdę bardzo dobre efekty jest mezoterapia igłowa skóry głowy. W skórę głowy wstrzykiwane są specjalnie dobrane substancje, których rolą jest odbudowa cebulek włosowych, dostarczenie substancji odżywczych oraz stymulujących. Bardzo dobrze sprawdza się podanie osocza bogatopłytkowego, które od jakiegoś czasu robi furorę nie tylko, jeśli chodzi o leczenie łysienia. Poleca się także karkoksyterapię, która poprawia mikrokrążenie i sprawia, że inne metody są jeszcze bardziej skuteczne. Metodą, która również przynosi bardzo dobre efekty jest laseroterapia. Sprawdza się ona nie tylko w leczeniu łysienia, ale także licznych chorób neurologicznych. Jeżeli łysienie nie zostało w porę zatrzymane, można zdecydować się na przeszczep włosów. To zabieg , który przywróci utracone włosy.

Łysienie to bardzo duży problem, którego w żadnym wypadku nie należy lekceważyć. Dotknąć może każdego bez względu na wiek i płeć. Tym, co znaczące jest w jego leczeniu jest systematyczność oraz szybko podjęta terapia. Tylko w takim przypadku można liczyć na to, że włosy przestaną wypadać.

Dodaj komentarz