General

Zioła oczyszczające organizm – jakie stosować?

Na rynku można znaleźć różnej maści preparaty ziołowe, dzięki którym można przyspieszyć wypłukiwanie z naszej krwi i organizmu szkodliwych substancji. Niemniej jednak niektóre z takowych preparatów mogą być niestety dla naszego zdrowia szkodliwe, wobec czego najlepiej zdecydować się na zastosowanie znanych ziół.
W jaki sposób zioła pomagają oczyszczać nasz organizm z toksyn? Otóż przede wszystkim znacznie przyspieszają metabolizm i zwiększają potliwość ciała. Jedynymi z takich najbardziej powszechnych ziół w tym wypadku będą: łopian czy brzoza biała.
Zioła działające moczopędnie
Możemy wyróżnić pewną grupę ziół, które działają silnie moczopędnie, przez co przyczyniają się do szybszego detoksu ciała. Należą do nich między innymi fiołek trójbarwny, łopian większy, skrzyp polny oraz wiązówka błotna.
Wspomagające pracę układu pokarmowego
Układ pokarmowy jest bardzo ważny dla naszego organizmu i warto jest o niego dobrze dbać. Oczyszczanie w tym wypadku umożliwią Ci jeszcze bardziej efektywnie: zielona herbata, aloes, kruszyna oraz morszczyn pęcherzykowaty. Warto mieć na uwadze, że zioła oczyszczające jelita mogą w niektórych wypadkach działać dość gwałtownie. Szczególnie morszczyn pęcherzykowaty ma działanie wręcz przeczyszczające. W kwestii zielonej herbaty możemy wymienić wiele plusów, ale najważniejszymi są poprawa trawienia i redukcja wzdęć.
Co z wątrobą?
Otóż wielu lekarzy uważa, że jeśli decydujemy się na oczyszczanie organizmu to najlepiej byłoby zacząć właśnie od wątroby. Najlepsze zioła do stosowania w tym celu to m.in. karczoch zwyczajny, łopian większy oraz mniszek lekarski. Wyciąg z liścia karczocha jest dodawany do współczesnych preparatów oczyszczających i ma bardzo silne właściwości detoksykacyjne. Łopian z kolei pozwala na przyśpieszenie metabolizmu i trawienia, jak i również pomaga wydalać gazy.
Zioła oczyszczające organizm i wszystko co powinieneś o nich wiedzieć…
Nie opisaliśmy jednak do tej pory jeszcze kilku ziół, o których warto byłoby wiedzieć jakie mają działanie, aby stosować je z największą skutecznością.
Tak więc mniszek lekarski działa bardzo moczopędnie, przez co jest jednym z lepszych ziół usuwających toksyny. Co więcej, wyciąg z tego kwiatu pozwala usuwać nawet kamienie żółciowe i skutecznie zapobiega tworzeniu się nowych zmian.
O fiołku trójbarwnym można dyskutować w kategorii ozdobnej, jak i również leczniczej, gdyż jest to wszystkim znany bratek. Podobnie jak mniszek działa moczopędnie i toksyny usuwane są właśnie poprzez drogi moczowe.

Dodaj komentarz